Komfovent filtrid on mõeldud tolmu ja muude õhusaasteainete eemaldamiseks. Meie e-poe filtrid on valmistatud spetsiaalsest filtermaterjalist ja koosnevad erinevatest kihtidest, mis takistavad õhusaasteainete sisenemist ruumidesse. Komfovent filtrid paigaldatakse komfovent ventilatsiooniseadmesse selleks, et tolmuosakesi püüda ja ka ruumis õhuvoolu suurendada. Vaatame asja lähemalt.

Komfovent filtrid paigaldatakse Komfoventi ventilatsiooniagregaati

Komfovent ventilatsiooniagregaat on seade, mis on mõeldud siseruumide õhu puhastamiseks. See on tavaliselt valmistatud roostevabast terasest. Seadmes on kompressor, mis pumbab õhku ja ventilaatorid, mis reguleerivad õhu sisse- ja väljalaskeavasid. See aitab hoida õhuvoolu tasakaalustatuna ja vähendab seeläbi õhutemperatuuri. Komfovent ventilatsiooniagregaadid on paigaldatud kas põrandapinnale, seina või lakke. Need on hea efektiivsusega olles ka Eestis ühed levinuimad ventilatsiooniseadmed.

Peamised Komfovent seadmete mudelid on:
Domekt- eramajadele
Verso– äripindadele, kortermajadele
Klasik– eramajadele, äripindadele, kortermajadele
RHP– tootmishoonetele, äri- jt kõrghoonetele

Komfovent filtrid ja mudelid

Kuidas ma tean, millised komfovent filtrid ma peaksin valima ja kuidas aru saada, mida nimetuses olevad näitajad tähendavad? Toome välja lihtsa näite filtri mudeli nimetusest:

Domekt R 400 V C6M
Domekt – seadme mudel/seeria
R (rotary) – soojusvaheti tüüp
400 – agregaadi suurus
V (vertical) – filtri positsioon
C6M – juhtpult

komfovent-filtrid-Domekt-r-400
Domekt R 400

Pakume erinevaid Komfovent ventilatsioonifiltrite mudeleid, mis on mõeldud erineva suurusega tolmuosakeste õhust eemaldamiseks. Komfovent filtrites kasutame filtriklasse ePM1 55% ja ePM10 55%. Pakume oma e-poes ka Komfovent söefiltreid, mis sobivad hästi gaaside ja lõhnade eemaldamiseks ruumist.

Komfovent filtrite klassifikatsioon ja standardid

ISO 16890 standardi kasutuselevõtuga loodi uus klassifikatsioon, mis põhineb ventilatsioonifiltrite tolmuosakeste tõhususel (particulate matter – PM).  See standard liigitab õhufiltrid nelja rühma tolmuosakeste püüdmise suuruse alusel: jämedad, ePM10, ePM2,5 ja ePM1.

Selleks, et filter kuuluks igasse kategooriasse ja püüaks erineva jämedusega osakesi, peab selle kasutegur olema vähemalt 50 % osakeste sisaldusest. Filtrid, mis ei suuda kinni püüda 50% PM10 tolmust, on klassifitseeritud jämedate filtrite hulka.

Kõik meie Komfovent filtrid vastavad EVS-EN ISO16890 standardile.

Komfovent filtrite tüübid

Oleme oma e-poes Komfovent filtrid jaganud 2 peamisesse kategooriasse: Recu ja Rego.
Paneelfiltrid on valmistatud mitmekihilisest (progresseeruvast) klaaskiud materjalist ja ümbritsetud keskkonnasõbraliku papist raamiga. Paneelfiltrid tagavad madala rõhukao ja suure kogumisvõime ning ka pika eluea ja madalama energiakulu.
Kottfiltrid on valmistatud mitmekihilisest (progresseeruvast) sünteetilisest filtermaterjalist. Filtri välimine külg on suurema kiulisest materjalist ja seesmised kihid materjalist, mis püüavad peenemaid osakesi. Meie Komfovent filtrid on on originaalist suurema filtermaterjali pindalaga, et tagada filtri pikem eluiga ja energaiakulude sääst.
Söefiltrid on varustatud aktiivsöega. Aktiivsüsi aitab ka lõhnu ja gaase välja filtreerida. Sellised filtrid sobivad hästi ruumidesse, kus on pidevalt ebameeldivad lõhnad ja gaasid. Söefiltreid ei soovitata kasutada üle 50 kraadise temperatuuri korral.

Komfovent filtrid on spetsiaalselt välja töötatud tolmu ja muude õhusaasteainete eemaldamiseks. Need paigaldatakse Komfoventi ventilatsiooniagregaati. Meie e-poe filtrid on valmistatud spetsiaalsest filtermaterjalist ja koosnevad erinevatest kihtidest. Komfovent filtreid on saadaval paneel-, kott- ja söefiltritena ning vastavad ISO16890 standardile.


Komfovent filtri vahetamine