Vallox filter on õhufilter, mis on toodetud sobimaks Valloxi ventilatsiooniagregaatidele. 

Vallox filtrite materjal

Kasutame oma toodetes mitmekihilist (progresseeruvat) klaaskiud filtermaterjali. See tagab madala rõhukao ja suure tolmukogumise võime. Sisenemise pool on suuremakiulisest materjalist püüdes suuremaid tolmuosakesi. Sisemistes kihtides kasutame väiksemakiulisi materjale, mis seovad peenemaid osakesi. Klaaskiud materjal on ka väga hea niiskuskindlusega sobides Eesti oludesse väga hästi. Valloxi toodetes kasutatavate materjalide omadused tagavad filtritele pika eluea ja madalama energiakulu.

Vallox filtrite mudelid

Enam levinud Valloxi filtri mudelid on Vallox 110, Vallox 096 ja Vallox 145.

Vallox filtrite numbrid näitavad mudelitega kokkusobivust. Kui teil on agregaat Vallox 096, siis sobib Teile filtrikomplekt Vallox 096. Vallox filtrite komplektis on tavaliselt 1-2 filtrit sõltuvalt sellest, mitu filtrit konkreetsesse agregaati läheb. Lisaks on mõnedes komplektides kaasas filterkangad.

Filtriklassid näitavad kui suuri osakesi materjal filtreerib. ePM1 55%, ePM10 55%, Coarse 70%, Coarse 80% jne.. on filtriklassid, mis tootjad on oma toodete kataloogides välja toonud ja sissepuhkele ja väljatõmbele standardiks seadnud. Ka meie toodame filtrikomplekte nendest standarditest lähtudes. 

Kuidas ma tean milline Vallox filter mulle sobib?

Kõige parem on konsulteerida oma kohaliku kliimaseadmete eksperdiga või meie konsultandiga, et kindlaks teha, milline filter teie Vallox seadmele kõige paremini sobib. 

Samuti võib leida sobiva filtri nimetuse agregaadiga kaasa saadud kataloogist. 

Vallox filtrite vahetamine

Soovitatav on oma Vallox ventilatsiooniseadet regulaarselt hooldada, et sellest maksimumi saada.

Filtreid tuleb hoida puhtana ja vahetada piisavalt sageli. Hea rusikareegel on vahetada filtreid kevadel ja sügisel –  soovitatavalt vähemalt kaks korda aastas. Jämedaid filtreid soovitame vahetada sagedamini. Kui teie peres esineb allergiaid või hingamisteede haigusi, võiks filtreid vahetada tihedamini. Vahetusintervall sõltub välisõhu määrdumisest. Näiteks uuselamurajoonides, kus on pooleli ehitusplatsid, teed või hoovid, võib hooldusvälp olla veelgi väiksem. Meie Vallox ventilatsioonifiltrid tagavad parimad filtreerimise tulemused.
Meie kodulehelt leiad Vallox filtrite vahetamise videojuhendi.

Meie Vallox ventilatsioonifiltrid on vastavuses Euroopa EVS-EN ISO16890 standardiga. Telli Valloxi tootekataloogist!